1. tip na výlet – ZOO Brno

polarBearFam1085074Ať už jste v Brně ubytovaní či tu pouze navštěvujete své známé, tak jste se rozhodli navštívit nějakou zajímavost? V dnešním díle Tipu na výlet si povíme něco o Zoologické zahradě v Brně.

ZOO Brno se nachází v severozápadní části Brna v městské části Brno-Bystrc na svazích Mniší hory. Její historie sahá až do roku 1953, kdy byla poprvé otevřena. V této zoologické zahradě se zaměřují především na kopytníky, ale chovají se zde i další atraktivní zvířata jako lední medvědi, tygři, opice apod.

ZOO Brno se nachází blízko Brněnské přehrady na ploše o 65 ha. Návštěvníci zde mohou vidět téměř 800 zvířat v 210 druzích.

Jedním z největších úspěchů Brněnské zoo je odchov mláděte ledního medvěda v Československu v roce 1976 nebo také první odchov šimpanze v roce 1967.

V nedávné době byl nově zbudován pavilon Tygří skála pro tygry a levharty. Zatímco výběhy působí jako džungle, interiér pavilonu napodobuje skalní jeskyni. Velmi zajímavé je spojení expozic s domorodými stavbami, například výběh vlků kanadských je doplněn srubem kanadských indiánů kmene Haida, výběh bizonů doplňuje několik týpí prérijních indiánů a výběh koní Převalského mongolská jurta. V roce 2010 bylo slavnostně zahájeno otevření nové expozice Beringie. Jedná se o komplex výběhů medvědů kamčatských, rosomáků a sibiřských ptáků, doplněných rekonstrukcí ruské vesničky. Nyní se ZOO specializuje na chov zvířat z Evropy, severní Asie a Severní Ameriky.

Základní informace Zoologické zahrady v Brně se dozvíte na: http://www.zoobrno.cz/cs/system/menu/zakladni-informace/

Zalíbil se Vám článek o Zoologické zahradě, ale nemáte možnost ubytování v Brně? Tak to vůbec nevadí, protože náš penzion Pohoda v Brně Bystrc Vám poskytne nejen ubytovací služby, ale i spousty dalších. V případě potřeby ubytování navštivte naší stránku o pokojích, kde se dozvíte všechny podrobné informace.

View Larger Map